Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Рубрика #просто_про_суд має на меті розповісти простою мовою про судочинство. У цій публікації Закарпатський апеляційний суд розповідає про відкладення розгляду справи – що це таке, які існують причини відкладення справи та наслідки неявки учасників судового процесу на розгляд справи.
Що таке відкладення справи?
Відкладення розгляду справи - це перенесення судового засідання з призначенням на іншу дату.
Якщо оголошується перерва у судовому засіданні, то існує можливість продовження слухання справи в межах цього ж засідання. Перерва може оголошуватися на визначений час або без такого.
Якщо розгляд справи відкладається або оголошується перерва, то про місце, дату та час нового засідання чи продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання в порядку, визначеному Кодексом.
Чому можуть відкласти справу?
Коли оголошують перерву в судовому засіданні?
Суд може оголосити перерву, коли є необхідним представлення нових доказів. Також можуть призначити перерву, якщо засідання неможливо закінчити в той день, на який воно призначене. В таких випадках справу не починають розглядати спочатку, а продовжують слухання.
Даний перелік не є вичерпним і може змінюватися залежно від обставин конкретної справи. Наприклад, учаснику справи не було надіслано копії апеляційної скарги або під час судового засідання до матеріалів справи були долучені нові документи, з якими раніше ознайомитися можливості не було.
Як написати клопотання про відкладення розгляду справи?
Назва суду
Відповідач: /ПІБ/
Адреса
Засіб зв`язку
ЗАЯВА
про перенесення судового засідання
В провадженні /Назва суду/ знаходиться цивільна справа №*/***/****/**** за позовом /ПІБ Позивача/ до /ПІБ відповідача/ про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та зобов’язання вчинити певні дії, слухання якої призначено на «__» ________ 201_ р. на __ год. 00 хв.
На дане судове засідання я, як відповідач з’явитися не маю можливості, у зв’язку з хворобою, довідка про що буде надана.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 169 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в межах строків, встановлених статтею 157 ЦПК України, у разі першої неявки в судове засідання сторони або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, оповіщених у встановленому порядку про час і місце судового розгляду, якщо вони повідомили про причини неявки, які судом визнано поважними.
Керуючись ст. 169 ЦПК України, –
ПРОШУ:
– перенести судове засідання по вищевказаній справі на інший день.
«__» __________ 201_ р. __________
Які наслідки, якщо не з’явитися на розгляд справи?
В кримінальному судочинстві:
В цивільному судочинстві:
Поважні причини неприбуття особи на виклик є:
Поважність причини неявки повинна бути доведена до відома суду і засвідчена відповідними документами.
Коли судове засідання може відбутися, хоч і відсутній обвинувачений?