Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова В-Михайлівського районного суду
Одеської області
_____________________ О.Л. Ткачук
«16» січня 2013 р.
П Р А В И Л А
внутрішнього трудового розпорядку для працівників
Великомихайлівського районного суду Одеської області
1.Загальні положення:
1. У відповідності з Конституцією України та чинним трудовим законодавством кожний громадянин України зобов’язаний дотримуватись дисципліни праці.
2. Правила внутрішнього трудового розпорядку мають на меті забезпечити зміцнення трудової дисципліни, правильну організацію і безпечні умови праці, повне і раціональне використання робочого часу, підвищення продуктивності праці і покращення якості роботи.
2.Порядок прийому і звільнення працівників.
3. При прийомі на роботу працівник зобов’язаний подати :
а) письмову заяву на адресу керівника апарату суду;
б) паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
в) трудову книжку, документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи;
г) довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, або рішення суду.
Якщо дана особа поступає на роботу вперше, то вона зобов’язана подати довідку про
останнє заняття, видану відповідною установою по місцю проживання, а військовослужбовці подають військовий квиток.
Прийом на роботу без подання цих документів не допускається.
Прийом працівників на посади державних службовців здійснюється відповідно до Закону України « Про державну службу» шляхом конкурсного відбору, або за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
Порядок призначення суддів районних, міських судів визначається відповідно до вимог статей 126, 127, 128 Конституції України і статі 61 Закону України « Про судоустрій України».
Забороняється вимагати від осіб при прийомі на роботу документи, які не передбачені законодавством.
Призначення, звільнення і переведення по службі працівників оформляється наказом керівника апарату суду в межах його компетенції.
4. При прийомі працівника на роботу та при переведенні його на іншу роботу керівник апарату суду зобов’язаний роз’яснити йому права і обов’язки , умови оплати його праці, ознайомити з порядком роботи і з правилами внутрішнього трудового розпорядку.
5. Особам, що стають на роботу вперше, виписується трудова книжка не пізніше 5 днів після прийому його на роботу.
6. Звільнення з роботи суддів здійснюється на підставах і в порядку, передбаченому Конституцією України, Законом України «Про судоустрій України», Законом України «Про статус суддів».
Звільнення з роботи інших працівників оформляється наказом керівника апарату суду в межах їх компетенції.
7. Працівники суду (за винятком суддів) при звільненні за власним бажанням зобов’язані попереджати про це керівника суду за два тижні. Після закінчення двотижневого строку керівник апарату суду не має права затримувати розрахунок і звільнення від роботи працівника за власним бажанням.
8. У день звільнення працівникові повинна бути видана його трудова книжка з внесенням до неї запису про звільнення і проведено з ним остаточний розрахунок. При цьому причина звільнення повинна бути вказана у точній відповідності з формулюваннями чинного трудового законодавства або у вигляді посилання на статтю відповідного Закону.
Державним службовцям до трудової книжки вносяться також відомості про присвоєння рангів державного службовця та прийняття працівником Присяги державного службовця.
Суддям районних, міських судів до трудової книжки вносяться також відомості про присвоєння їм кваліфікаційних класів.
3.Основні обов’язки керівників судів і працівників:
9. Керівник апарату суду зобов’язаний :
а) правильно організувати діяльність працівників з метою праці кожного за своєю спеціальністю та кваліфікацією;
б) роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці;
в) створювати умови для всебічного зростання продуктивності праці, широкого поширення позитивного досвіду, впроваджувати наукову організацію праці, реалізувати пропозиції,що пропонувались на виробничих нарадах, зборах, конференціях;
г) забезпечити систематичне підвищення теоретичного рівня і ділової кваліфікації працівників;
д) забезпечити працівників необхідними законодавчими матеріалами, посібниками, літературою, канцелярським приладдям, інвентарем тощо;
є) дотримуватись Законів і правил по охороні праці, суворо дотримуватись встановленого розпорядку робочого дня, здійснювати заходи по техніці безпеки і виробничої санітарії;
ж) видавати заробітну плату у встановлені строки;
з) закріпити за кожним працівником певне робоче місце;
і) забезпечити справність інвентарю, технічних засобів та обладнання.
10.Працівники Великомихайлівського районного суду Одеської області зобов’язані :
а) працювати чесно і сумлінно; у своїй діяльності суворо дотримуватись вимог законності і глибоко знати доручену справу, підвищувати свій теоретичний рівень та ділову кваліфікацію;
б) не порушувати дисципліни праці і виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку; вчасно і точно виконувати розпорядження керівництва;
в) зберігати державну таємницю, проявляти пильність;
г) добиватися високих, якісних показників в роботі, виконувати встановлені правила ведення діловодства; боротися за високу культуру в роботі;
д) берегти державне майно; економно витрачати державні кошти, тримати в порядку і чистоті своє робоче місце;
є) повністю дотримуватися вимог по техніці безпеки, виробничій санітарії і протипожежній охороні, передбачених правилами та інструкціями;
ж) державні службовці зобов’язані неухильно дотримуватись вимог Законів України «Про державну службу» та «Про боротьбу з корупцією».
Судді відповідно до статті 6 Закону України «Про статус суддів» зобов’язані :
- Дотримуватись вимог, передбачених статтею 5 Закону України «Про статус суддів», службової дисципліни та розпорядку роботи суду;
- Не розголошувати відомостей про державну службу, військову, службову, комерційну, банківську таємницю дорадчої кімнати, відомостей про особисте життя громадян та інші відомості, про які їм стало відомо при розгляді у судовому засіданні, для забезпечення яких було прийнято рішення про закрите судове засідання;
- Не допускати вчинків та дій, які порочать звання судді і можуть викликати сумніви в його об’єктивності і незалежності.
Суддя не може бути народним депутатом, належати до будь-якої політичної партії, руху, входити до складу органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, метою яких є вилучення прибутку, займатись підприємницькою діяльністю та іншою діяльністю, крім викладацької, наукової та іншої оплачуваної творчої діяльності у вільний час.
4. Робочий час і його використання
11. Тривалість робочого дня для працівників Великомихайлівського районного суду Одеської області на весняно-літній період встановлюється з 08 до 17 години, в п’ятницю з 08 до 15 год., 45 хвилин, з перервою на обід 45 хвилин з 13год. 00хв. до 13год. 45хв. На осінньо-зимовий період на підставі наказу керівника час початку і закінчення роботи може змінюватись. Вихідні дні - субота, неділя.
В передсвяткові дні тривалість дня скорочується на одну годину. У тих випадках, коли святковому дню передують дні щотижневого відпочинку, скорочення тривалості робочого дня не провадиться.
12. Прибуття працівників на роботу та відбуття з роботи враховується в порядку встановленому відповідним розпорядженням керівника суду. В кожній установі повинен бути забезпечений контроль за правильністю обліку явки та відбуття з роботи.
13. Забороняється в робочий час:
а) відволікати працівників від їх безпосередньої роботи для виконання громадських обов’язків ;
б) скликати збори, засідання і різного роду наради в громадських справах;
в) відлучатись в робочий час за межі установи без дозволу безпосереднього керівника.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про державну службу» для виконання термінової і незапланованої роботи державні службовці зобов’язані з’явитись на службу у вихідні, святкові і неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до діючого трудового законодавства.
За рішенням керівника суду державні службовці можуть бути відкликані з щорічної або додаткової відпустки. Частина невикористаної відпустки надається державному службовцеві в будь-який час відповідного року або приєднується до відпустки в наступному році.
5. Заходи заохочення
14. Керівник апарату суду заохочує працівників за старанне і зразкове виконання ними своїх службових обов’язків , за тривалу і бездоганну роботу та інші успіхи в роботі.
15. Встановлюються такі заходи заохочення:
- подяка;
- нагородження Почесною грамотою;
- грошова премія;
- дострокове присвоєння державним службовцям рангів державного службовцям рангів державного службовця.
За особливі трудові заслуги керівники установ представляють працівників до державних нагород і присвоєння почесних звань.
6. Заходи впливу у випадках порушення трудової дисципліни
16. Порушення трудової дисципліни тягне за собою дисциплінарне стягнення.
17. Дисциплінарними стягненнями, що накладаються керівниками установ за порушення трудової дисципліни є :
а) догана;
б) звільнення;
До державних службовців, крім дисциплінарних стягнень, передбачених чинним законодавством про працю України, можуть застосовуватись такі заходи дисциплінарного впливу:
а) попередження про неповну службову відповідність;
б) затримка до одного року в присвоєні чергового рангу або в призначенні на більш високу посаду.
18. за прогул без поважних причин до винного застосовується один з таких заходів впливу:
а) дисциплінарні стягнення, передбаченні в пункті 17 цих Правил;
б) звільнення з роботи із записом в трудові книжці про те, що працівник звільнений за прогул без поважних причин.
Прогулом вважається відсутність на роботі більше трьох годин на протязі робочого дня без поважних причин.
Так само вважаються прогульниками працівники, які були на роботі в нетверезому стані.
19. Стягнення накладається керівником апарату суду безпосередньо за виявленням проступку.
До накладання стягнення від порушника трудової дисципліни треба отримати пояснення.
Дисциплінарне стягнення накладається не пізніше одного місяця з дня виявлення проступку, не рахуючи часу хвороби працівника чи перебування його у відпустці.
20. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосоване тільки одне дисциплінарне стягнення.
21. Стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівникові під розпис.
22. Якщо протягом року з дня накладання стягнення працівник не матиме нового дисциплінарного стягнення, то він вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення.
Якщо працівник не допустив нового правопорушення трудової дисципліни і при тому проявив сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків , накладене стягнення може бути знято, не чекаючи закінчення року.
23. Підстави і порядок дисциплінарної відповідальності суддів визначенні Законом України «Про судоустрій України».
Правила внутрішнього трудового розпорядку повинні бути вивішені у Великомихайлівському районному суді Одеської області.
Керівник
апарату суду М.М. Холєвка