Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
За результатами перевірки реального виконання судових рішень Націонаьною поліцією у 2016 році, Генпрокуратура виявила понад 550 невиконаних рішень щодо 570 осіб. Причиною цього прокурори вважають відсутність контролю за виконанням окремих видів рішень.
Як повідомляє прес-служба ГПУ, прокурорами проведено перевірки стану реального виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до позбавлення волі або арешту, які не перебували під вартою, а також яким судом замінено звільнення від відбування покарання з випробуванням на реальний термін, передає видання «Закон і Бізнес».
Повідомляється, що прокурорами виявлені численні факти порушень працівниками підрозділів Національної поліції України вимог Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність».
Зокрема, встановлено, що судові рішення винесені стосовно засуджених вказаної вище категорії, не завжди виконуються, особи не етапуються до виправних колоній Державної кримінально-виконавчої служби України та роками уникають призначених покарань.
У 2016 році не виконано понад 550 (2015 рік – 300) вироків судів щодо 570 (700) осіб.
Через це розпочато 23 кримінальні провадження стосовно службових осіб органів Національної поліції України.
В ГПУ зазначають, що причинами невиконання судових рішень цієї категорії є відсутність норми, яка б врегульовувала зазначені питання, та органу, що забезпечував би безпосередній контроль за виконанням таких рішень з часу винесення їх судом.
Тому Генеральна прокуратура України направила до Міністерства юстиції України лист про необхідність внесення змін до законодавства в частині належного виконання судових рішень стосовно осіб, засуджених до покарання у виді позбавлення волі на певний строк або арешту, які на момент їх вступу в законну силу не перебували під вартою, та яким звільнення від відбування покарання з випробуванням судом замінено на реальний термін.