Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вища кваліфікаційна комісія суддів повідомила, всі 57 суддів успішно пройшли анонімне письмове тестування. Найнижчий отриманий бал – 63, найвищий – 87,3. Про результати виконання практичного завдання повідомлять згодом.
Відповідне повідомлення оприлюднене на сторінці ВККС, передає «ЗіБ».
Як стало відомо, одна із суддів, яка мала складати іспит 14 лютого, не з’явилася, оскільки перебуває на лікарняному.
Ознайомитися з кодованими результатами тестування можна за посиланням.
Також у ВККС поділилися статистичними даними щодо суддів, які проходять оцінювання. Так, із 990 суддів з усіх регіонів України, 442 є суддями першої інстанції, 548 – суддями другої інстанції.
Серед 990 суддів, які проходять оцінювання:
– судді місцевих загальних судів – 320 (32%);
– судді окружних адміністративних судів – 63 (6%);
– судді господарських судів – 59 (6%);
– судді апеляційних судів – 395 (40%);
– судді апеляційних адміністративних судів – 116 (12%);
– судді апеляційних господарських судів – 37 (4%).
За повідомленням прес-служби ВККС, робота і поведінка суддів місцевих та апеляційних судів
загалом оцінюються за критеріями компетентності (професійна, особиста, соціальна), доброчесності та професійної етики.
Професійна компетентність встановлюється за допомогою іспиту, складеного з урахуванням принципів інстанційності та спеціалізації суду. Так, серед 990 суддів 396 складають іспит за цивільною спеціалізацією, 319 — за кримінальною, 179 — за адміністративною, 96 — за господарською.
Показники особистої і соціальної компетентності судді встановлюються за допомогою тестувань особистих морально-психологічних якостей та загальних здібностей. Цей вид тестування зазначена група суддів склала в міжнародній компанії OS-Ukraine з 30 жовтня по 9 листопада 2017 року. Воно відбувалось відповідно до чотирьох методик: MMPI-2 – для оцінювання патопсихологічних ризиків та визначення стресостійкості; опитувальник «Велика п’ятірка», який є основним для побудови профілю особистості (близько 11 показників), HCS IntegrityCheck – оцінювання інтегративності (доброчесності), Psymetrics – тест, який досліджує абстрактне, логічне та вербальне мислення, та співбесіди з психологами.
Відповідність судді критерію доброчесності оцінюється за показниками відповідності витрат, майна і способу життя судді та членів його сім’ї задекларованим доходам, а також відповідності поведінки судді іншим вимогам законодавства у сфері запобігання корупції та наявності фактів притягнення судді до відповідальності за вчинення правопорушень. Ці показники встановлюються за результатами співбесіди та інформації у досьє, яка заноситься на підставі відповідей спеціально уповноважених органів, а також інформації від Громадської ради доброчесності.
«Загальна кількість балів при оцінюванні дорівнює 1000, які розподіляються за критеріями: професійна компетентність — 300 балів, особиста компетентність — 100 балів, соціальна компетентність — 100 балів; професійна етика — 250 балів, доброчесність — 250 балів», – зазначили у прес-службі ВККС і нагадали, що відмова судді від оцінювання або негативний його результат є підставою для звільнення.
Голова ВККС Сергій Козьяков зазначив, що вже за тиждень, 22 лютого, проходження кваліфоцінювання розпочне наступна група зі1790 суддів. «Стосовно іспиту перших 111 з них графік вже складений, щодо інших суддів графік продовжує формуватись», – сказав С.Козьяков.